آشکارسازهای دود-آشکارساز یونیزاسیون و فوتوالکتریک

1320 بازدید
48 لایک
6/26/2018 4:29:11 PM
آشکارسازهای دود-آشکارساز یونیزاسیون و فوتوالکتریک

انتخاب بهترین آشکارساز دود می‌تواند به معنای مرگ یا زندگی باشد. آژانس حفاظت از آتش ملی (NFPA) گزارش کرده است، نزدیک به یک چهارم خانه‌هایی که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ بخاطر آتش‌سوزی مرگ و میر داشته‌اند، آشکارساز دود داشته اند، اما عمل نکرده اند. طبق گزارش سازمان آتش‌نشانی آشکارسازهای دود فقط در نیمی از خانه‌های آتش گرفته سیستم اعلام حریق را به صدا درآورده اند.

امن‌ترین نوع آشکارساز دود کدام است؟

طبق گزارش سازمان آتش‌نشانی آشکارسازهای دود فقط در نیمی از خانه‌های آتش گرفته سیستم اعلام حریق را به صدا درآورده اند.

بیشتر تولیدکنندگان دو نوع اصلی آشکارساز دود را عرضه می‌کنند: یونیزاسیون و فوتوالکتریک.

مهم است که این دو دسته را درک و از هم متمایز کنیم. معمولا آشکارسازهای یونیزاسیون زمانی به بهترین شکل پاسخ می‌دهند که به اصطلاح این صنعت، حریق «سریع الاشتعال» باشد.

دتکتورهای فوتوالکتریک برای آتش‌های کندتر و همراه با دود بهتر اند. چند محصولات جدید فناوری یونیزاسیون و فوتوالکتریک را در یک دستگاه ترکیب کرده‌اند و آشکارسازهای دود دوگانه را به وجود آورده‌اند.

مطالعات نشان داده است، درحالی که در آتش‌های سریع الاشتعال، آشکارسازهای یونیزاسیون ۳۰ تا ۹۰ ثانیه سریع‌تر از آشکارسازهای دود فوتوالکتریک فعال می‌شوند، واکنش آنها حدود ۱۵ تا ۵۰ دقیقه کندتر از رقیب خود برای آتش‌ها پر دود است.

استنشاق دود، به جای تماس با شعله‌های حقیقی علت اکثر مرگ و میر در خانه‌های آتش گرفته است. نزدیک به دو سوم این مرگ‌ها زمانی رخ داده است که ساکنین شب در خواب بوده‌اند.
آشکارسازهای دود را در کجای خانه باید قرار بدهید؟

تمامی کارشناسان معتقدند که مکان قرار دادن آشکارساز دود در خانه‌تان عاملی حیاتی در نجات جان افراد است. NFPA نصب حداقل یک آشکارساز دود را در هر طبقه پیشنهاد کرده است. بطور ایده‌آل آشکارسازها باید همچنین در هر اتاق و در هر بخش مربوط به خواب نصب شوند.

کارشناسان عنوان می‌کنند که مصرف‌کنندگان آشکارسازهای دود اضافی را در انبار، نزدیک به اتاق زیرشیروانی، در اتاق نشیمن، پاگردها به منظور امن‌تر کردن خانه تا حد ممکن نصب کنند.

iranalarm

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


facebook facebook facebook

دیدگاه شما


در صورت تمایل، دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما درمیان بگذارید.
راهی نو برای یک انتخاب هوشمندانه
66757072-3 - 021
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی هایپر آلارم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت حافظان ایمن میهن می‌باشد.
Copyright 2009 - 2020 Hyperalarm.com
Top