چرا از کابل‌های مقاوم در برابر حریق با کیفیت استفاده کنیم

1042 بازدید
30 لایک
7/8/2018 5:19:11 PM
چرا از کابل‌های مقاوم در برابر حریق با کیفیت استفاده کنیم

در برخی از اوقات شاهد آتش‌سوزی در ساختمان‌هایی هستیم که سیستم اعلام حریق دارند ولی متاسفانه سیستم آنها خاموش است یا اینکه اغلب وارد ساختمان‌هایی می‌شویم که می‌بینیم سیستم اعلام حریق آنها خاموش است.

علت را جویا می‌شویم:

کارفرماها یا صاحبان املاک شروع به گلایه می‌کنند که سیستم اعلام حریق ناکارآمد است. آتش‌سوزی کاذب اعلام می‌کند، وقت و بی‌وقت سیستم آژیر می‌زند و همه را آشفته و سراسیمه از ساختمان خارج می‌کند، در حالی که هیچ‌گونه آتش‌سوزی رخ نداده است.
عیب‌یابی می‌کنیم (مشکل کجاست)؟

سیستم‌های اعلام حریق بواسطه سرعت عمل و حساسیت بالایی که دارند، حتی یک سیگنال ارسالی از دتکتورها را موثر دانسته و آنرا دریافت و اعلام آتش‌سوزی می‌نمایند. اما این سیگنال می‌تواند، سیگنال‌های امواج الکترومگنتیک پیرامونی کابل‌های همجوار باشد. اینجاست که حساسیت استفاده از کابل‌های مرغوب مطرح می‌شود.

در بسیاری از موارد کارفرمایان جهت کاهش هزینه‌ها از کابل‌های معمولی غیر مقاوم در برابر حریق، بدون لایه محافظ امواج الکترومگنتیک و بدون هم‌پوشانی حداقل ۲۵% استفاده می‌نمایند. اینجاست که اگر کابل در یک میدان مغناطیسی ضعیف نیز قرار گیرد، مطابق قانون دست راست، تحت تاثیر قرار گرفته و حامل یک سیگنال کوچک خواهد شد.
از چه کابلی استفاده کنیم؟

کابل‌هایی که تاییدیه  LPCBکامل دارند، بهترین کابل‌ها برای استفاده در سیستم اعلام و اطفاء حریق می‌باشند. چرا که موسسهRed Book Live  کلیه تست‌های لازم را بر روی کابل‌ها انجام داده و عملکرد آنها را تایید می‌نماید.

منبع : بامنا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


facebook facebook facebook

دیدگاه شما


در صورت تمایل، دیدگاه خود را درباره این مطلب با ما درمیان بگذارید.
راهی نو برای یک انتخاب هوشمندانه
66757072-3 - 021
استفاده از مطالب فروشگاه اینترنتی هایپر آلارم فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت حافظان ایمن میهن می‌باشد.
Copyright 2009 - 2020 Hyperalarm.com
Top